Тема: Диференціація звуків Л – Л’ в словах
Мета: розвивати артикуляційний апарат, мовне дихання,
дрібну моторику пальців; координації
ритмічних слів та рухів, пам'ять, увагу; розвивати вміння інтонаційно виразно
читати знайомі вірші. Вчити правильно диференціювати звуки Л – Л’ в словах. Виховувати спостережливість.
Обладнання: дзеркала, обруч, предметні малюнки, полотно,
символи, алгоритми.
Хід заняття
І.
Організаційний момент
Діти, до нас завітали гості. Поверніться
до них, усміхніться оченятами, привітайте їх сердечно і щиро.
А зараз давайте побажаємо
один одному доброго ранку, а допоможе нам це зробити повітряна кульку. (Діти передають кульку, звертаючись один до
одного по імені і бажаючи доброго ранку.)
Діти: Добрий ранок Іра. Добрий ранок, Діана і так далі.
ІІ. Артикуляційна гімнастика
«Паркан», «Млинці», «Лопата»,
«Смачне варення», «Конячка».
ІІІ. Діти, яка в нас пора року? (відповіді дітей)
Весна – яка?(відповіді дітей)
ІV. Змінити речення
Я літав на літаку.
Я катався на лижах.
V. Показ знаков –
символів
-
я слухаю, правильно я вимовляю звук чи ні.

-
я відчуваю, що роблять мої губки, язичок, зубки.

-
я бачу, що роблять мої губки, зубки, язичок

-
я відчуваю, працює шия чи ні, теплий повітря або холодне.

V І. Пальчикова гімнастика
«По спіралі»
Дитина
прокочує м'ячик і читає вірш Н. Забіли "Метелик":
Я біжу, біжу
по гаю,
Я метелика
впіймаю
А метелик не
схотів,
Геть від мене полетів
Полетів він на лужок,
Заховався між
квіток...
Я іду, іду,
іду,.
Метелика не знайду.
V ІІ. Гра «У яке коло?»
На килимку
розкладено кілька обручів, у них – літери Л – Л’ .
Діти стають у
рядок.
Логопед кожному дає
малюнок, дитина промовляє слово що є зображено на картинці , і визначає який
звук є в цьому слові. І кладе
картинку в обруч, де її літера.
(Діти виконують
завдання)
VІІІ. Фізкультхвилинка
Руки вгору-підтягніться.
Раз-два, раз-два
Станьте рівно, поверніться
І до сонечка зверніться
А тепер хай всі малята
Пострибають, мов зайчата
Руки вгору підніміть,
Вдих і видих всі зробіть.
ІX. Гра «Пиріжки»
Пекла Наталка
пиріжки,
пекла духмяні і
смачні.
Ми за стіл всі сіли
Й пиріжки поїли.
Гра
«Хлоп – топ»
Довго грались,
притомились,
Друг на дружку
подивились,
Ручками хлоп –хлоп,
ніжками топ – топ
Гра «Пила»
Пиляй, пила,
складай все в ряд,
Будуєм хатку для
звірят
Там сірий зайка
буде жити
І з нами буде він
дружити
X. Дидактична гра «Що я люблю»
Я люблю молоко
Діана любить молоко, а я люблю яблуко.
Діана любить молоко, Іра любить яблуко, а я люблю сливу.
Діана любить молоко, Іра любить яблуко, Максим
любить сливу, а я люблю малину .
XІ. Повторення скоромовок
Лон, лон, лон –
жовтий лимон
Ула, ула, ула –
хижа акула
Лень, лень, лень –
лежить тюлень
Ля, ля, ля – бігає
теля
Люх, люх, люх – на
голові капелюх
Іль, іль, іль – їде
автомобіль
XІІ. Мовне дихання
XІІІ. Підсумок заняття
|