Тема: Автоматизація
звука «Л» в зв’язному мовленні.
Мета: Розвивати дрібну
моторику, артикуляційний апарат, увагу,
пам'ять, фонематичний слух, мовне
дихання.
Виховувати звукову культуру
мовлення.
Вчити дітей правильно вимовляти
звук «Л».
Обладнання: предметні картинки, дзеркала, ігри,
іграшки.
Хід заняття
І. Організаційний момент. Читання вірша «А
вже тепло-тепло»
А вже тепло-тепло,
Зникли холода.
Кличуть нас до себе
Сонце і вода. І. Нехода
ІІ. Артикуляційна гімнастика. Комплекс вправ
№3
«Побілити
стелю», «Смачне варення», «Чашка», «Годинник»
ІІІ. Назвати малюнки. Уточнити значення цих
слів. Визначити , де стоїть
звук «л» у
назвах малюнків.
плавець,
поплавок, плащ, платтячко, плов, плита.
ІV. Пальчикова гімнастика:
вправи «Окуляри», «Добрий день», «Кроки»,
«Сестрички».
V. Фізична
хвилинка
VІ.
Розвиток логічного мислення. Відгадування загадок.
Голова вогнем палає.
Хоч сама вона не їсть,
Всіх годує й зігріває.
(плита)
VІІ. Д/г «Що я люблю!»
Д/г «Четвертий зайвий»
Д/г «Який склад заблукав»
VІІІ. Доповнити речення назвою малюнка.
У басейні тренувався … плавець.
На обід приготували …. плов.
Мама запалила … плиту.
На Катю одягли нове красиве…. плаття.
Іде дощ, треба вдягнути … плащ.
Велика риба затягла під воду …. поплавок.
ІX. Повторити речення
Мила записала у блокнот пісню. Близнюки їли
свіжі бублики. Олексію подобається, як звучить флейта. Фламінго живуть біля
води. Навколо будинку розквітли флокси.
X.
Мовне дихання. Вправа «Сонько»,
«Аквалангіст», «Гарячий чай».
Пісня
«Попелюшка.
XІ.
Повторити вірш за логопедом.
Білі лебеді летіли ,
І на воду вони сіли.
Сіли,
посиділи,
Знов
полетіли.
XІІ.
Підсумок заняття
XІІІ. Д/з . Вивчити вірш
|